Kluubi moodustamise ajalugu

Klubi Front Line ei ole poliitiline organisatsioon. Klubi liikmed ei toeta ega propageeri mingil kujul neonatsismi, rassismi, fašismi, kommunismi või teisi ideoloogiaid. Seda nii minevikus kui ka tulevikus. Me ei toeta mingeid riigivastaseid või riigile kahju tekitavaid liikumisi. Samuti mõistame hukka inimvastased kuriteod, mis pandi toime teise maailmasõja eel, ajal ja ka pärast seda.

Klubi Front Line liikmed on ajaloost innustunud inimesed, kellele pakub huvi tundma õppida teises maailmasõjas osalenud sõduri igapäevast elu, püüavad mõista sõduri olemust ja seda, mida oli vaja, et saada sõduriks; uuesti elada läbi sõjasündmusi, kuid ilma verevalamiseta. Ja mis kõige tähtsam – KEDAGI POLE UNUSTATUD!

Sõjalis-ajalooline klubi Front Line asutati 2004.aastal. Klubi tõi kokku inimesed, kes on tõsiselt huvitatud sõjaajaloost. Meid huvitab eelkõige teise maailmasõja periood – see on aktuaalne, sest rinne käis Eestist üle kaks korda – 1941. ja 1944.aastal. Veel on elus nendes sündmustes osalejad ja ka tunnistajad, aga maa pole veel jõudnud taastuda sõjahaavadest.

Klubi asutamisel realiseerus idee ühendada inimesed kes kulutavad oma vaba aja õppides tundma võitlevate armeede ajalugu Eesti territooriumil. Õppides tundma ajalugu sai võimalikuks rekonstrueerida sõjaajaloo lehekülgi (konkreetne sõjaoperatsioon, lahing jne) võitlevate poolte seisukohalt. Läbi sellise töö sai võimalikuks klubiliikmete üksteise parem mõistmine.

 

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс